04. mai Nahast paadid ja purjed kallet55

Naturaalne nahk on olnud kasutusel paatide ja kanuude ehitusmaterjalina ammuateat aegadest alates. Algeliselt pargitud nahast valmistati ka esimesed purjed. Ka esimeste allveelaevade valmistamisel on kasutatud  loomanahku.


Muistse maailma erinevates kohtades on kasutatud veesõiduvahendeid, mille sõrestik oli valmistatud puust ja kaetud väljaspoolt pargitud ja õlidega immutaud nahaga.

Mõnedel paatidel oli vöör ja ahter valmistatud tammest ja pardad olid üle tõmmatud nahaga. Sellise paadi purjed olid õmmeldud korralikult pargitud nahast.

Ühes  VI sajandi käsikirjas on kirjeldatud üksikasjalikult puidust ja nahast valmistatud laeva. Puitsõrestikku hoidsid koos nahkrihmad, metallist või pidust kinntusvahendeid ei olnud kasutatud. Sõrestiku katmiseks ja veekindlaks tegemiseks oli kasutatud 49-at loomanahka. Nahad olid immutatud loomsete õlide ja rasvadega.

Samuti on teada, et 1620-ndal aastal ehitati Inglismaal väike allveelaev, mille juures kasutati veekindlaks immutatud loomanahku. Laev suutis sõita mööda Themsi jõge ja sukelduda selle pinna alla. Lisaks reisijatele olid laevas 12 sõudjat ja laev võis sukelduda umbes 3,5 m sügavusele.

http://technosci.net/publ/20-1-0-544