12. mai Trumminahk Jaapani trummil on valmistatud pargitud loomanahast kallet55

Traditsioonilised Jaapani trummid valmistatakse puust ja kaetakse nahaga.

Väga iidne muusikariist trumm on kaasajal oma eelkäijatega väga sarnane.


Kõik Jaapani trummid võib laias laastus jagada kahte rühma:

  • byou-daiko: trummid, milledel trumminahk kinnitatatkse trummi külge naeltega ja muusikariista tämbrit ei saa muuta
  • shime-daiko: trummid, mille trumminahk on kinnitatud nööride või pingutuskruvidega ja mille tämbrit saab seadistada ning muuta.

 

Byou-daiko trummide puuosa valmistamiseks kasutatakse ühe puu tüve. Trummi korpus ei koosne üksikutest laudadest või vineerist, vaid tahutakse välja ühest palgist.

Seetõttu määrab trummi suuruse ära puu vanus, millest ta on tehtud. Reeglina kasutatakse mitte alla 200-aastaste puude tüvesid, aga pole ka erand, et trumm on tahutud 1200 aastasest puust.

Selliste trummide korpused “elavad” õige hooldamise korral sadu aastaid. Trumminahad valmistatakse lommanahast ja nende parkimine on meistrite saladus.

On levinud arvamus, et byou-daiko trummide traditsioon  pärineb Hiinast või Koreast ja on selt imporditud.


 

Shime-daiko trummide traditsioon on tekkinud Jaapanis ja on nad Jaapani meistrite poolt välja mõeldud. Sellistel trummidel on kaks trumminahka, mõlemas trummi otsas üks. Nahad on kinnitatud spetsiaalsete ümarate vitste külga, mis omakorda on nööride abil omavahel pingule tõmmatud mööda trummi korpust. Selliseid trumme saab häälestada kindlale helikõrgusele ja moodustada nendest terveid orkestreid.


 

http://mosbudokan.narod.ru/other/japan/drum.html

Jaapanis on ka oma trummid-rekordimehed. Neid saab näha Muuseumis “The Great Drum Museum”. Trummid on läbimõõduga 3,71 m ning kaaluga 3000 kg ja 4,52 m ning kaaluga 3500 kg.